OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK C
NIEDZIELA PALMOWA - 14.04.2019 -

1. Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej) zaczyna najważniejszy dla chrześcijan czas. Oderwijmy się od krzątania przy różnych czynnościach także tych świątecznych (zakupów, gotowania, sprzątania, przygotowania święconki …). Nie sprowadzajmy tych dni jedynie do tradycji czy obfitości stołu. Chciejmy czynnie uczestniczyć w jedynej i niepowtarzalnej liturgii Wielkiego Tygodnia prowadzącej do poranka Wielkiej Nocy czyli do spotkania ze Zmartwychwstałym. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo „Gorzkich Żali” po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Harmonogram liturgii Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego podany został na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła. Przypominamy jeszcze:

Droga krzyżowa ulicami naszego miasta w środę 17. kwietnia. Początek Mszą św. u nas w kościele o godz. 18.00. Następnie przechodzimy pod krzyż przy ul.Staromiejskiej. O godz. 18.45 początek Drogi Krzyżowej. Zakończenie przy kościele parafii św. Ottona ok. godz. 19.45.

Liturgia Wielkiego Czwartku i Piątku o godz. 19.00. Po jej zakończeniu adoracja Pana Jezusa do ok. godz. 22.00. W Wielką Sobotę najważniejsza dla chrześcijanina liturgia o godz. 20.00. (przychodzimy do kościoła ze świecami).

Spowiedzi św. dzisiaj i do środy włącznie: przed i w trakcie Mszy św.; w Wielki Czwartek podczas adoracji wieczornej; w Wielki Piątek od godz. 14.00 do godz. 16.30 i podczas adoracji wieczornej; w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do godz. 14.00. W tych dniach w trakcie liturgii nie spowiadamy! Nie odkładajmy spowiedź na „ostatnią chwilę” (podziękowania za dopilnowanie spowiedzi dzieci).

Tradycyjne poświęcenie pokarmów: w kościele parafialnym w godz. 11.00, 12.00, 13.00; w Obrominie godz. 9.30, a w Obojnie godz. 10.30.

3. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną w Wielki Piątek od godz. 9.00.

4. Rozprowadzane są chlebki, cukrowe kurczaki i świece. Dochód przeznaczony jest na działalność charytatywną „Caritas” w diecezji i parafii. Dzisiaj także kończymy zbiórkę żywności. Ofiary na dekorację Grobu Pańskiego zbierane są do skarb wystawionych przy wyjściach z kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za waszą ofiarność.

5. Prośba do mężczyzn, którzy chcieliby pomóc w ustawieniu dekoracji na Wielkanoc. Będziemy to czynili we wtorek po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.30.

6. Przy wyjściu bocznym z kościoła tygodnik „Niedziela” w cenie 5 zł.

7. Na czas Wielkiego Tygodnia i przeżycia najważniejszej dla chrześcijanina liturgii Triduum Paschalnego niech nam Bóg błogosławi.