OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
VII NIEDZIELA WIELKANOCY ROK C -02.06.2019-

1. Odejście kojarzone jest z zakończeniem czegoś. Inaczej jest z Wniebowstąpieniem Pańskim. To nie zakończenia ziemskiej misji Jezusa, ale otwarcie nowej rzeczywistości, ku której mamy zmierzać.

Dzisiaj w Polsce Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. kwesta na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie na Wilanowie.

Spotkanie z osobami przygotowującymi się do Sakramentu Bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30.

2. Za tydzień, w niedzielę 09. czerwca Uroczystość Zesłania Ducha św. Tego dnia tzw. komunia św. rocznicowa dla dzieci, które rok temu były u pierwszej komunii św. na Mszy św. o godz. 12.30. Powiedź i spotkanie przed tą uroczystością z dziećmi oraz ich rodzicami w sobotę, 08. czerwca o godz. 9.00. w kościele parafialnym.

3. Prosimy rodziców o zgłoszenie dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do pierwszej komunii. Zapisy prowadzimy po Mszach św. w zakrystii. Spotkanie informacyjne z tymi rodzicami w niedzielę 16. czerwca po Mszy św. o godz. 12.30.

4. Zakończyliśmy nabożeństwa majowe. Od wczoraj nabożeństwa czerwcowe czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa litania do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa po Mszach św. wieczornych (w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.00). Zachęcamy do udziału w nabożeństwach.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W ramach nabożeństw czerwcowych modlimy się w tradycyjne dla tych dni intencjach.

6. Msza św. w intencji chorych, zwłaszcza odwiedzanych z posługą sakramentalną, za Ich rodzin i opiekunów w środę 05. czerwca o godz. 18.00.

7. Parafialną Uroczystość Bożego Ciała przypadającą 20. czerwca rozpoczniemy w kościele Mszą św. o godz. 11.00. Następnie procesyjnie z Najświętszym Sakramentem udamy się do czterech ołtarzy. Ze względu na możliwy początek robót na ul. Staromiejskiej pójdziemy trasą: od kościoła obok stawu „Złota rybka”, dalej ul. Podgrodzie do jej wylotu; ul. Warszawską do Studzienki św. Ottona.

8. Od dzisiaj prowadzimy zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 26-28. września. Jak zwykle w programie pobyt w kilku sanktuariach (szczególnie). Przypuszczalny koszt to 350zł. Zapisy i bliższe szczegóły po Mszach św.

9. Zakończyliśmy plener malarski „W poszukiwaniu dziedzictwa św. Ottona”. Część jeszcze nie ukończonych prac jest do zobaczenia pod chórem.

10. Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości łask Boga przez ręce Najświętszej Maryi Panny.

Zgodnie z zapowiedzią dla dzieci po Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30 przewidziana jest pewna atrakcja. Podziękowania dla dwóch naszych parafin za wypożyczenie sprzętu.