OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B
NIEDZIELA PALMOWA - 28.03.2021 -

1. Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej) zaczyna najważniejszy dla chrześcijan czas. Obecna sytuacja epidemiczna niech tym bardziej dopinguje nas do osobistego, głębokiego duchowo przeżywania tego czasu tak, jak w tej sytuacji jest to dla nas możliwe. Przypominamy o transmisji Mszy św. o godz. 11.00 i o godz. 17.00, a po niej (nabożeństwo Gorzkich Żali). Całodobowa transmisja na parafialnej stronie internetowej.

2. Przypominamy o konieczności zachowania wymogów sanitarnych w świątyni. W nabożeństwach bezpośrednio poza osobami liturgicznie włączonymi w sprawowanie kultu, może uczestniczyć ograniczona liczba osób. Na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła podany jest rozkład nabożeństw na czas Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania Pana (można je zabrać do domu). Jednocześnie informujemy:


3. Spowiedź św. do środy włącznie na pół godziny przed Mszą św. do środy włącznie. Przy tym przypominamy o zmianie czasu Mszy św. w tygodniu, obecnie to godz. 18.00. Spowiedź: w Wielki Piątek od godz. 14.00 do godz. 17.00; w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do godz. 14.00.

4. Tradycyjne poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę: w kościele parafialnym co pół godziny w godzinach w godzinach od 11.00 do 13.00. Na filiach: w Obrominie o godz. 9.30, a w Obojnie o godz. 10.30. Z racji wymogów sanitarnych, prosimy o pozostawianie koszyków do poświęcenia i niegromadzenie się w świątyniach. Poświęcenie pokarmów o godz. 12.00 będzie transmitowane za pośrednictwem telewizji „TV Aura” a stale przez internet. W kościele na kartkach i na stronie internetowej przygotowany specjalny tekst modlitwy domowej, który należałoby odmówić w rodzinie tuż przed śniadaniem wielkanocnym. Dla osób chętnych będzie także w kościele przygotowana woda święcona do zabrania we własnych naczyniach do domów.

5. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zgodnie z zapowiedzią tego dnia od godz. 9.00. odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę różaniec św. na pół godziny przed liturgiami właściwymi tym dniom.

6. Na czas Wielkiego Tygodnia i przeżycia w tych specyficznych warunkach najważniejszej dla chrześcijanina liturgii Triduum Paschalnego niech nam Bóg błogosławi.