OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII NIEDZIELA OKRES ZWYKŁY ROK B
- 20.06.2021 -

1. Czytania mszalne niedzieli przypominają nam, że nad wszystkim czuwa Bóg. Patrząc jednak po ludzku, od strony tego co nas spotyka - czasami trudno to dostrzec. Trzeba bowiem najpierw uznać w Jezusie Boga, ale i z wiarą do Niego się zwrócić. Kończymy kolejny, trudny rok szkolny. Msza św. dziękczynna w intencji uczniów z naszej parafii, nauczycieli i wszystkich pracowników tutejszej szkoły podstawowej dzisiaj, 20 czerwca o godz. 11.00.

Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po Mszach św. Caritas prowadzi zbiórkę pieniędzy na wsparcie działalności charytatywnej zwłaszcza podczas wakacji.

2. Z radością informujemy, że w najbliższą sobotę, 26 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00 w Katedrze w Szczecinie, nasz parafianin dk. Andrzej Kapuściński przyjmie święcenia kapłańskie w stopniu prezbitera. Następnego dnia, 27 czerwca w naszym kościele parafialnym o godz. 12.30 już Ks. Andrzej odprawi pierwszą Msze św. Serdecznie zapraszamy do udziału w obu wydarzeniach, przy zachowaniu wymogów sanitarnych. Serdecznie dziękuję za ofiary zebrane w zeszłą niedzielę i za ich komisyjne podliczenie przez przedstawicieli parafii. Zgodnie z zapowiedzią, składka z zeszłej niedzieli przeznaczona jest jako prezent naszej parafii dla Prymicjanta i będzie przekazana wraz z życzeniami przez przedstawicieli naszej parafii podczas Mszy św. Prymicyjnej w przyszłą niedzielę.

3. Przypominamy, że na terenie Polski od tej niedzieli czyli 20 czerwca zostają zniesione dyspensy od udziału w Mszach św. niedzielnych lub w święta nakazane. Tym samym przywracane są wymogi obowiązujące każdego katolika z racji przykazań dekalogu i tzw. przykazań kościelnych.

4. Nabożeństwa czerwcowe po Mszach św. wieczornych: czyli w dni powszednie o godz. 18.00 (nabożeństwo ok. 18.30), a w niedzielę o godz. 17.00 ( nabożeństwo ok. 17.45).

5. W czwartek 24 czerwca uroczystość św. Jana Chrzciciela. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 18.00; w Obrominie o godz. 17.00; w Obojnie o godz. 19.00.

6. Przypominamy:

Trwają zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 23-25 września. Całkowity koszt wyjazdu 400 zł. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się do końca lipca wraz z zaliczką w wysokości 100 zł. Pozostała kwota do końca sierpnia;

Tradycyjnie będziemy gościli Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę w poniedziałek 05 lipca ok. godz. 13.00. Już dzisiaj proszę o pomoc w przyjęciu Pielgrzymów;

Odpust parafialny w tym roku planowany jest na 11 września. Msza św. o godz. 16.00, a po niej wspólne spotkanie jako nawiązanie do tradycji festynu parafialnego. Ze względu wymogów sanitarnych będzie on miał ograniczoną formę.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości łask Boga przez ręce Maryi Panny. Zwłaszcza pamiętajmy o naszych ojcach w ich szczególny dzień – 23 czerwca.