OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXI NIEDZIELA OKRES ZWYKŁY ROK c -30.10.2022-

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

1. Jak co roku, w ostatnią niedzielę października obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Dzień ten przypominam nam, że to miejsce i świątynia przed wiekami została oddana na wyłączną własność Boga. Ma być szczególnym miejscem spotkania z Bogiem: modlitwy i sprawowania kultu. Ze względu na Boga to miejsce wymaga szczególnego szacunku.

2. Pojutrze, 01. listopada Uroczystość Wszystkich Świętych – czcimy całą społeczność Świętych czyli Zbawionych. W ten dzień mamy obowiązek udziału we Mszy św. (obecność na cmentarzu nie wystarczy). Msze w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00, 17.00 (nie będzie mszy o 12.30). Na filiach Msze św. jak w niedziele.

Msza św. na cmentarzu ok. godz. 12.30. Poprzedzi ją procesja sprzed głównej bramy wejściowej na cmentarz rozpoczynana o godz. 12.00. Podczas procesji będziemy modlić się za zmarłych. Zechciejmy uczestniczyć w tym nabożeństwie.

3. Listopad to czas w szczególny sposób poświęcony pamięci o naszych zmarłych. Czynimy to najdoskonalej w Mszy św., ale także i w innej wspólnotowej modlitwie.

We wtorek 02. listopada. - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (zaduszki). Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 17.00; na filiach: w Obrominie o godz. 16.00, w Obojnie o godz. 18.00.

Od 02. listopada zaczniemy modlitwę wypominkową za zmarłych, prowadzoną w niedziele i dni powszednie po Mszach św. o godz. 17.00. Kartki na wypominki wystawione są przy wyjściach z kościoła. Każda kartka opatrzona jest numerem. Określa on dni, w których będziemy modlić się za zmarłych w niej wymienionych. Wypełnione prosimy składać w czasie Mszy św. (na tacę), w zakrystii lub w inny sposób dostarczyć do rąk własnych któregoś z księży.

Przez pierwsze osiem dni listopada, każdego dnia możemy ofiarować duszom w czyśćcu będącym dar odpustu zupełnego. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła, bycie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach polecanych przez Ojca św. Wykorzystajmy ten dar dla zmarłych, którzy oczekują na naszą modlitwę wstawienniczą.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Jak zwykle modlimy się: w czwartek: dziękując za powołania kapłańskie i zakonne, prosimy o nowe; w piątek: wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy; w sobotę: wraz ze zmianą tajemnic różańcowych wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP. Intencje różańcowe na nowy miesiąc wywieszone są w gablocie przy wyjściu z kościoła. W piątek i sobotę różaniec przed mszami św.

5. Posługa sakramentalna dla chorych: Ksiądz Proboszcz w piątek, 04 listopada, a Ksiądz Sebastian w sobotę, 05. listopada. W oba dni zaczynamy od godz. 9.00.

6. Przypominamy: spotkanie młodzież przygotowującej się do Bierzmowania 06. listopada po Mszy św. o godz. 12.30. Także 06. listopada spotkanie z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych, ale po Mszy św. o godz. 11.00.