OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK C
- 10.04.2022 -

1. Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej) zaczyna najważniejszy dla chrześcijan czas. Oderwijmy się od krzątania przy różnych czynnościach także tych świątecznych (zakupów, gotowania, sprzątania, przygotowania święconki …). Nie sprowadzajmy tych dni jedynie do tradycji czy obfitości stołu. Chciejmy czynnie uczestniczyć w jedynej i niepowtarzalnej liturgii Wielkiego Tygodnia prowadzącej do poranka Wielkiej Nocy czyli do spotkania ze Zmartwychwstałym.

Dzisiaj ostatnie nabożeństwo „Gorzkich Żali” po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Harmonogram liturgii Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego podany został na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła. Przypominamy jeszcze: Droga krzyżowa ulicami naszego miasta w środę 13. kwietnia. Początek Mszą św. u nas w kościele o godz. 18.00. Następnie przechodzimy pod krzyż przy ul.Staromiejskiej. O godz. 18.45 początek Drogi Krzyżowej. Zakończenie przy kościele parafii św. Ottona ok. godz. 19.45.

Liturgia Wielkiego Czwartku i Piątku o godz. 19.00 (w Obrominie o godz. 17.00). Po zakończeniu liturgii w kościele parafialnym adoracja Pana Jezusa do ok. godz. 22.00. W Wielką Sobotę najważniejsza dla chrześcijanina liturgia o godz. 20.00 (w Obrominie o godz. 18.00). Przypominamy, że tego dnia Przychodzimy do kościoła ze świecami. Msza św. rezurekcyjna z procesją – w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 (wyjątkowo na filiach zmiana godzin Mszy św.: w Obrominie o godz. 7.30; w Obojnie o godz. 8.00). W kościele parafialnym nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.

Spowiedzi św. dzisiaj i do środy włącznie: przed i w trakcie Mszy św.; w Wielki Czwartek podczas adoracji wieczornej; w Wielki Piątek od godz. 14.00 do godz. 16.30 i podczas adoracji wieczornej; w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do godz. 14.00. W tych dniach w trakcie liturgii nie spowiadamy! Nie odkładajmy spowiedź na „ostatnią chwilę” (podziękowania za dopilnowanie spowiedzi dzieci).

Tradycyjne poświęcenie pokarmów W Wielką Sobotę: w kościele parafialnym w godz. 11.00, 12.00, 13.00; w Obrominie godz. 9.30, a w Obojnie godz. 10.30. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną w Wielki Piątek od godz. 9.00.

3. Ofiary na dekorację Grobu Pańskiego zbierane są do skarb wystawionych przy wyjściach z kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za waszą ofiarność. Prośba do mężczyzn, którzy chcieliby pomóc w ustawieniu dekoracji na Wielkanoc. Będziemy to czynili we wtorek po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.30.

4. Na czas Wielkiego Tygodnia i przeżycia najważniejszej dla chrześcijanina liturgii Triduum Paschalnego niech nam Bóg błogosławi.

Miło mi powitać Ks. Mirosława Gębickiego - do niedawna Proboszcza Parafii w Żukowie. Ksiądz Senior będzie rezydował (mieszkał) w naszej Parafii i w miarę swoich możliwości posługiwał.