OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ADWENTU ROK C
- 19.12.2021 -

1. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia, w Polsce tradycyjnie poprzedzona wieczorem 24 grudnia wieczerzą wigilijną i dzieleniem opłatkiem. To wyjątkowy czas łączenia się rodzin, darowania win, składania życzeń. W naszych wspólnotach, a zwłaszcza w rodzinach, przeżyjmy ten czas w chrześcijańskiej radości, że „Bóg się rodzi, moc truchleje …”.

Chrześcijańskie przeżywanie wigilii winno być zakończone udziałem w Mszy św. zwanej „Pasterką”. W naszym kościele będzie ona odprawiona o godz. 23.00. Na filiach w Obrominie i Obojnie o godz. 21.30. Tradycja nakazuje nam, aby w cały dzień wigilii powstrzymać się od pokarmów mięsnych, a przede wszystkim od alkoholu.

W wigilię Msza św. rano o godz. 7.30, a po niej kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Rozpoczynamy ok. godz. 8.30.

Dzieci, ich Rodziców i Panie z naszej parafii prosimy o pomoc w dekoracji choinek. Będziemy to robili w środę, 22 grudnia po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 17.45. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do duchowego przeżycia Adwentu i przygotowują świątynię do godnego przeżycia Bożego Narodzenia. W intencji tych osób oraz dobrodziejów, przyjaciół naszej parafii zostanie odprawiona Msza św. podczas „Pasterki”.

2. Ostatnie w tym roku Msze św. „roratnie” w naszym kościele we wtorek i czwartek o godz. 6.45. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci (z lampionami). Dla nich po Mszy św. poczęstunek i powrót do domu. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. w porządku niedzielnym (o godz. 8.00, 11.00, 12.30, 17.00). Jest to święto nakazane. Obowiązuje obecność na Mszy św. (zwalnia bycie na „Pasterce”). W czasie „Pasterki” spowiedzi św. nie będzie. W pierwszy dzień świąt – na wyraźne życzenie osoby.

3. W przyszłą niedzielę, czyli w drugi dzień Bożego Narodzenia, będziemy obchodzili Święto Świętej Rodziny, a nie jak to było tradycyjnie Św. Szczepana. Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków na Msze św. o godz. 12.30 – będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich (niezależnie od obchodzonych jubileuszy).

4. Opłatki są wyłożone przy ambonce i można je nabyć po Mszach św. Tygodnik „Niedziela” jest w wydaniu świątecznym w cenie 16 zł. Do nabycia przy wyjściu bocznym z kościoła. Wyłożony jest też zaległy numer z poprzedniej niedzieli.

5. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Boga przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny.

Uwaga! Ze względów epidemicznych prosimy o przestrzeganie wymogów sanitarnych. Pełne obłożenie w naszej świątyni to ok. 450 osób. Zgodnie z przedstawionymi wymogami, w świątyni może przebywać 150 osób nie wliczając do nich zaszczepionych.

Podobnie jak rok temu, ze względów epidemicznych zmieniona będzie w naszej parafii forma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej (tzw. „kolędy”). Wzorem ubiegłego roku danego dnia będzie odprawiona Msza św. w kościele o godz. 17.00 za mieszkańców ulic (miejsc) podanych konkretnego dnia. Po mszy św. spotkanie w świątyni. Jeżeli ktoś będzie chciał, może także po Mszy św. zaprosić kapłanów do swojego mieszkania (domu), spotkać się z nimi i pobłogosławić mieszkanie (dom) oraz mieszkańców. Tę formę odwiedzin duszpasterskich zaczniemy 03. stycznia 2022r. Szczegóły podane są na wyłożonych kartkach.