OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
XI Niedziela ROK C
- 12.06.2022 -

1. Ilekroć kreślimy znak krzyża wypowiadamy wielką tajemnice naszej wiary - jeden Bóg w trzech Osobach: Ojcu i Synu i Duchu Św. Prawda, której człowiek rozumowo nie pojmie. To zaproszenie do przenikania intymnej relacji między Osobami i życia bożego w nas.

2. Jutro, 13. czerwca grupa młodzieży w naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania na Mszy św. o godz. 19.00. Przed tą Mszą św. nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30. Prosimy o udział w tej Mszy św. i modlitwę w intencji młodzieży naszej parafii, szczególnie osób bierzmowanych. Uwaga! Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

3. W czwartek 16. czerwca uroczystość Bożego Ciała. Obecność na Mszy św. jest obowiązkowa (procesja tego nie zastępuje). Na filiach Msze św. w Obojnie godz. 08.00, w Obrominie godz. 14.00 wraz z procesją eucharystyczną. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 17.00, a główna o godz. 11.00 w Baptysterium św. Ottona (popularnie „Studzienka”). Po niej wyruszymy procesyjnie do czterech ołtarzy. Prosimy wszystkich mieszkańców o udekorowanie domów (emblematami eucharystycznymi lub flagami) i o wystawienie na trasie procesji ołtarzy:
- mieszkańców ul. Warszawskiej i Rycerze Kolumba w Baptysterium św. Ottona;
- na krzyżówce ul. Warszawskiej i Staromiejskiej (mieszkańcy Osiedla Słonecznego);
- na ul. Staromiejskiej przy posesji nr 45 (mieszkańcy całej tej ulicy);
- przy grodzisku, naprzeciw wylotu ul Polnej (rodzice dzieci pierwszokomunijnych);
- przy figurze św. Jana Pawła II obok kościoła (członkowie Caritas).
Prosimy o udział w procesji ministrantów, lektorów, dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne i z minionych lat (w albach). Można zabrać chorągwie. zbiórka ministrantów w środę 15. czerwca o godz. 19.00 w kościele.

4. Prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do pierwszej komunii. Spotkanie informacyjne z ich rodzicami w niedzielę 19. czerwca po Mszy św. o godz. 12.30. Jednocześnie informujemy, że w sobotę, 18. czerwca już tradycyjnie organizowana jest pielgrzymka rowerowa do sanktuarium w Brzesku dzieci, które rok temu przyjęły po raz pierwszy Eucharystię. Za ten dar dzieci i ich rodzice dziękują Bogu dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00. Dopełnieniem jest ta pielgrzymka rowerowa. Wyruszamy spod kościoła o godz. 10.00. W Brzesku Msza św. o godz. 11.00 a po niej ognisko. Planowany powrót ok. godz. 14.00.

5. Zgodnie z poleceniem Kurii Metropolitalnej, w przyszłą niedzielę 19. czerwca nasz Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek na wsparcie letnich wakacji dla dzieci i młodzieży

6. Zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 22-24. Koszt to 600zł. Zapisy do 31 lipca z zaliczką 200 zł. Pozostała kwota do 31 sierpnia. Zapisy i bliższe informacje po Mszach św.

7. Nabożeństwa czerwcowe po Mszach św. wieczornych - w dni powszednie o godz. 18.00 (nabożeństwo ok. 18.30), a w niedzielę o godz. 17.00 (nabożeństwo ok. 17.45).

8. Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości łask Boga przez ręce Maryi Panny.